איך מאחסנים תכשיטים כך שישמרו על יופיים?

תכשיט בקליק
הרשמה / כניסת לקוחות
סל קניות
ההזמנות שלי
איך מאחסנים תכשיטים כך שישמרו על יופיים?  מערכת תכשיט בקליק

רכישת תכשיטים אינה זולה וברצונכם להעניק להם את הטיפול הטוב ביותר שאפשר, בכדי להבטיח שישמרו על יופיים במשך שנים. כיצד עושים זאת? על כך במאמר שלפניכם

רכשתם תכשיט חדש? תתחדשו! אין ספק כי כאשר חנות תכשיטים שלחה לכם את התכשיט החדש, התפעמתם מיופיו. אך כדי שישמור על יופיו וזוהרו לא יועם, יש להעניק לו את הטיפול הנכון ולאחסן אותו בתנאים המתאימים ביותר. במאמר זה נסקור את הסוגים הנפוצים של תכשיטים, כגון תכשיטי כסף, תכשיטי גולדפילד ותכשיטים המשובצים באבני חן, ונסביר את עקרונות האחסנה הנכונים שדורש כל סוג של תכשיטים.

מהם מאפייניהם של תכשיטי כסף?
הכסף הוא מתכת רכה הקלה לעיבוד, אך רכותה מקשה ליצור ממנה תכשיטים עמידים. משום כך, מערבבים את הכסף עם מתכות נוספות בריכוז משתנה. ריכוז הכסף בתכשיט המוגמר קובע את איכותו של התכשיט ואת מחירו כמובן. תכשיטי כסף נוטים להשחרה בשל מגע עם האוויר וכתוצאה מכך התחמצנות. השכבה הנוצרת נקראת 'פטינה' והיווצרותה מעידה דווקא על איכותו של התכשיט ולא על פגמים בו.

כללי האחסנה הנכונה של תכשיטי כסף
תכשיטים עשויים כסף דורשים הקפדה על מספר כללי יסוד:

  • יש לאחסן תכשיטים במקום חשוך ויבש
  • חשוב לאחסן כל תכשיט בתיבה נפרדת, כדי למנוע מגע בין תכשיט לתכשיט והיווצרות שריטות. רצוי אף לאחסן תכשיטים בשקית ואקום, המונעת מגע עם האוויר, התחמצנות והשחרה. לשם אחסנה תוכלו להשתמש בקופסאות שתקבלו לרוב עם רכישת התכשיט, ואם אין ברשותכם קופסאות כאלה, תוכלו אפילו להשתמש בשקית ניילון נפרדת לכל תכשיט. 
  • מומלץ לנקות מדי פעם את התכשיט במטלית ייעודית לניקוי תכשיטי כסף, הנמכרת באתר. ואף מומלץ לרכוש באתר את הערכה לניקוי תכשיטי כסף הכולל גם חומר נוזלי מיוחד לניקוי תכשיטי כסף, המחדש את יופיו של התכשיט.
  •  אם ברצונכן להתבשם, כדאי לעשות זאת לפני שעונדים את התכשיט, שכן הבושם פוגע בתכשיט ובאבני החן שבו. 
  • לא לישון עם תכשיטים

כללי האחסנה הנכונה של תכשיטי גולדפילד
חלק מכללי האחסנה הנכונה של תכשיטים עשויי כסף תקף גם לגבי תכשיטים עשויים גולדפילד. מומלץ לאחסן כל תכשיט בנפרד, בקופסא ייעודית או לפחות בשקית ניילון, שכן גם הגולדפילד רגיש לשריטות. נקודה עליה חשוב להקפיד כאשר מאחסנים תכשיטים עשויי גולדפילד היא לא לאחסנם במקום סגור, יחד עם תכשיטי כסף, שכן נוכחותו של הכסף גורם להתחמצנותו ולהשחרתו של הגולדפילד. עקרון נוסף עליו כדאי להקפיד הוא להרחיק תכשיטים עשויי גולדפילד מקרמים קוסמטיים, חומרי ניקוי ובשמים, העלולים לפגוע בהם.


כללי האחסנה והטיפול הנכון של תכשיטים משובצים אבני חן

כללי האחסנה של תכשיטים בהם שיבצו מעצבי תכשיטים אבני חן, נגזרים מן הכללים החלים על המתכת ממנה הם עשויים, אך כוללים גם דגשים ייחודיים:

  • במידה וברשותכם תכשיטים משובצים אבני חן, חשוב להקפיד שלא יופעל עליהם לחץ. הלחץ עלול לפגוע באבני החן ולגרום להיסדקותן או להיפגמותן. חשוב גם להבין שקיימים סוגים שונים של אבני חן, שלכל אחד מהם מאפיינים ייחודיים, כמו רמת עמידות וקשיות ייחודיות. משום כך עלולה אבן חן קשה יותר לפגום באבן חן בעלת קשיות נמוכה יותר.
  • יש להקפיד שהתכשיט לא יספוג מכה ולא ייפול.
  • רצוי להימנע מלהתקלח עם תכשיטים בהם משובצות אבני חן, ולמנוע מהם מגע עם חומרים כימיים כלשהם.

לסיכום, אחסנה וטיפול נכון בתכשיטים דורשים מאמץ מסוים ומודעות למאפייניהם של התכשיטים, אך מצדיקים את המאמץ ומספקים לנו הנאה מתכשיט, השומר על זוהרו למשך שנים רבות.

שרשרת כסף בסגנון עניבה עם אבני סברובסקי אדומות בצורת פרפר
   התכשיט משתתף במבצע לפתיחת הקיץ   הרשמ...
עגיל כסף חוליות
   התכשיט משתתף במבצע לפתיחת הקיץ   הרשמ...
המוצרים הנמכרים ביותר
מגן דוד  גולדפילד  ג'יפסי  שרשרת שם  שרשרת כסף  סברובסקי  כסף  פנינה  שרשרת גולדפילד  אופל  חמסה  צמיד מרוקאי 
שתף |
כל הזכויות שמורות תכשיט בקליק (ע.מ.) 2022  |   contact@taclick.co.il
 סגור  הזז